+38 (096) 000 - 28 - 51

 +38 (066) 104 - 56 - 78

Бесплатные шаблоны тут: Шаблоны Joomla. Объективы для Sony Alpha - Объективы Minolta и Sony.

Апітерапія

Здавна наші пращури помітили користь бджіл. Вони використовували продукти бджільництва у лікуванні та підтримці здоров’я. Так виникла апітерапія (походить від лат. apis – бджола).

Апітерапія – напрямок медицини, у якому людські хвороби лікують укусами бджіл та продуктами, виробленими бджолами: маточним молочком, прополісом, бджолиною отрутою, трутневим гомогенатом. Воскова міль теж використовується у апітерапії. Настоянка мілі, наповнена корисними речовинами, отриманими від харчування медом, допомагає долати туберкульоз та підвищує імунітет.

Дехто сприймає апітерапію як новітній альтернативний метод. Насправді, вчені давно не мають сумніву щодо користі продуктів бджільництва. Всередині минулого століття лікарі мали інструкціі з використання бджолиної отрути.

Апітерапія впливає на організм двома способами.

Рефлекторна дія. Лікар скеровує бджолине жало на біологічно активні точки на тілі. Бджоловжалення нагадує голкорефлексотерапію. Жало деякий час залишають у точці, потім видаляють.

Біологічна дія. Бджолина отрута є сумішшю мінеральних речовин, жирів, білків, вуглеводів, амінокислот. Високу фармакологічну активність у апітерапії мають пептиди – сполуки однієї чи кількох амінокислот. Кардіопептид стабілізує серцево-судинну систему. Адолапін має знеболюючий ефект, а меліттин – протизапальні та антибактеріальні властивості. Лікування бджолиною отрутою здатне здолати таких збудників, як стафілококи, стрептококи, кишкову паличку.

Розповсюджені методи апітерапії

Бджоловжалення. Перш ніж розпочати лікування, потрібно дізнатися, чи є у пацієнта алергія. За умови її відсутності, ставиться перша бджола. Показаннями до бджоловжалення є: неврити, остеохондроз, грижі хребта, розсіяний склероз, наслідки черепно-мозкових та травм плеча, деякі хвороби очей, подагра, артрити, ряд захворювань сечостатевої та серцево-судинної системи.

Бджололежанки. На пасіці будуються невеликі будинки, які знизу мають 4 вулики. У них бджоли живуть звичним життям. Верхня частина будиночку захищена від вулику металевою сіткою і бджоли не можуть залетіти до неї. Хворий, лежачи на бджололежанці, дихає бджолиним повітрям, відчуває мікровібрацію від бджіл. Це покращує самопочуття людини, вирівнює її біоритми. Сон на бджололежанці є цілющий, особливо ефективний для дітей. Тривалість процедури від 1 години.

Медовий масаж. Поєднання лікувальних властивостей масажу та меду дає загальнозміцнюючий ефект. Цей масаж допомагає у лікуванні головного болю, порушень сну, остеохондрозу, застуди, для покращення кровообігу. Сеанси масажу приймати через день, 10 – 15 днів.

Протипоказання

Абсолютне протипоказання – непереносимість продуктів бджільництва.

Також протипоказаннями є:

- вагітність

- годування груддю

- печінкова чи ниркова недостатність

- хвороба Аддісона

- злоякісні пухлини

- загострення хвороб печінки та підшлункової залози

- цукровий діабет

- венеричні захворювання.

Остаточне рішення щодо протипоказань приймає лікар.

Друк E-mail